o mně
images/banners/slider/banner01.jpg

zuzka
PŘECI fyzio je nestátní zdravotnické zařízení, které vzniklo 17.9. 2018. Založila ji Mgr. Zuzana Rabiecová (rozená Přecechtělová – proto název PŘECI). Ordinace se nachází v centru Ostravy (kousek od ulice Stodolní) na adrese Poděbradova 1069/35.

 

Proč PŘECI fyzio?

PŘECI fyzio je ordinace fyzioterapie, která poskytuje odbornou péči převážně sportovcům. Nemusíte se však bát, že nejste profi sportovci, starám se i o amatéry, kteří si sem tam chtějí zaběhnout nějaký ten závod, připravují se na svoji první „pětku“, nebo chtějí předejít zraněním, když se zrovna připravují na ultramaraton, anebo chtějí běhat/sportovat jen tak pro radost, ale chtějí poradit co dělat, co nedělat a co změnit. Spousta mých klientů chodí preventivně nebo po úraze a chtějí se co nejdříve vrátit ke sportu, a to bez bolesti. Ve své ordinaci nemám ale jen běžce, starám se o spoustu basketbalistů různého věku, o cyklisty, fitness trenéry, instruktorky jógy, golfisty, fotbalisty a další.

 

Co dělám?

Při vyšetření dělám kineziologický rozbor – vaše držení těla, různé stereotypy pohybu apod, popřípadě uděláme analýzu běhu, kterou následně společně probereme a řekneme si, co udělat jinak, na co myslet, jak to zkorigovat. Najdeme hlavní příčinu problému, slabou komponentu/nejslabší článek vašeho těla, na kterou se následně zaměříme.

 

Mí klienti

Část mých klientů ale tvoří také skupina lidí, kteří nesportují, mají sedavé zaměstnání a z toho pak různé problémy a bolesti například s páteří, nebo časté bolesti hlavy, bolesti loktů a zápěstí z práce s počítačem. Zkonzultujeme i ergonomii pracovního místa a doporučíme si různé pomůcky pro odlehčení vašeho celodenního sezení.

Snažím se co nejvíce přizpůsobit právě Vám. Společně najdeme nejvhodnější termín, a pokud Váš problém je akutní, pak se vždy snažím najít i nejdřívější termín pro řešení Vašich problémů. Záleží mi na individuálním a lidském přístupu, vždy mi záleží i na tom, abyste porozuměli vašemu problému a abyste byli motivovaní ho řešit.

Vždy se snažím udělat co nejvíce pro to, abyste se mohli zase bez bolesti a bez jakýchkoliv problémů vrátit k Vašim koníčkům, ať už jsou jakékoliv.

 

O mně

Mgr. Zuzana Rabiecová (roz. Přecechtělová) – ordinaci PŘECI fyzio jsem založila z toho důvodu, že mi tu chyběla ordinace, která by se zaměřovala i na amatérské sportovce, častokrát jsem se setkávala s tím, že pokud to neděláte profesionálně, pak vlastně vůbec nezáleží na tom, že vás něco bolí, pokud chodíte, a to bez bolesti, pak prostě nemusíte sportovat, protože vás to neomezuje při běžných denních aktivitách.

Já jsem celý život sportovala, hrála jsem extraligu ve volejbale kadetek a juniorek a kvůli škole jsem s volejbalem už nepokračovala a začala jsem běhat. Běhání mi přirostlo k srdci, ale v průběhu toho, jak přicházela radost z běhu, jak jsem se dostávala k delším a delším vzdálenostem, kdy jsem uběhla i svůj první maraton, tak s tím přicházely i různé problémy, zranění, bolístky, a proto jsem se o běh začala více zajímat, protože jsem se vždy také chtěla dostat co nejrychleji zpět ke svému koníčku. A i díky tomu můžu o to více porozumět svým klientům.

 

Vystudovaný mám magisterský obor fyzioterapie.

 

Absolvované kurzy:

Terapeutické využití kinesiotapu

Hluboký stabilizační systém páteře

Komplexní terapie trigger pointů a globální reciproční svalová inhibice

Terapeutické využití kompresní gumy COMPREFloss

DNS podle Koláře – sportovní část I

DNS podle Koláře – sportovní část II

DNS podle Koláře – běžecký speciál

DNS podle Koláře – sportovní část III
Certifikovaný DNS trenér

Patologie u běžců

FMT IASTM Blades

Fascial Distortion Model (Modul 1)

 

Více o nás

Sledujte mě na Facebooku a Instagramu